Populiariausi stalo žaidimai, spėję pavergti šimtų tūkstančių ar net milijonų stalo žaidėjų širdis visame pasaulyje – tęsiame pasakojimą ir vardijame juos toliau. Pirmojoje dalyje pristatėme 7 modernia klasika tituluojamus stalo žaidimus: Ticket to Ride, Carcassonne, Splendor, 7 Wonders, Takenoko, Small World ir Codenames: Pictures. Pratęsime šį sąrašą dar septyniais žaidimais, kuriuos savo lentynose turėtų turėti visi. Jei ne lentynose, tai bent sužaistų žaidimų sąraše.

Kaip minėjome pirmosios dalies įraše, tai žaidimai, kurie bus idealus startas pradedantiesiems, dar tik ieškantiems savęs stalo žaidimų pasaulyje. Kiekvienas šiame sąraše besipuikuojantis žaidimas reprezentuoja tam tikras pamatines žaidimų mechanikas ir juos išbandę žinosite, kas jums tinka ir patinka, o kokio tipo žaidimus jums pamilti sunkiau.

Taigi, pirmyn!


 

Žaidimas Pandemic

PANDEMIC

Žaidimo trukmė: 45 min.

Žaidėjų kiekis: 2 – 4 žaidėjai

Žaidėjų amžius: 8+ metai

PANDEMICAS tai žaidimas ir tuo pačiu atskiras pasaulis, tai bendradarbiavimo žaidimų metafora. Jau nuo pirmosios žaidimo partijos žaidėjai jį įsimyli ir iš karto nori sužaisti dar kartą. Ir dar kartą. Ir dar visai mažą kartelį. Kuo jis toks įtraukiantis? Visų pirma, žavi pati žaidimo koncepcija – jūs nesate vienas kitam gerkles perkąsti pasirengę varžovai. Jūs – puikių specialistų komanda, bandanti išgelbėti pasaulį nuo siautėjančių epidemijų. Visi kartu jūs arba laimite, arba pralaimite. Komandos ir vienybės jausmas žaidžiant bendradarbiavimo žaidimus yra užburiantis ir įtraukiantis.

Kągi jūs veikiate, žaisdami PANDEMIC? Jūs atliekate tam tikrus veiksmus, siekdami sumažinti epidemijos lygį įvairiuose pasaulio miestuose ir tuo pat metu stengiatės išrasti vaistus nuo skirtingų epidemijos tipų (iš tiesų, tai tik skirtingos spalvos) sukėlėjų. Jūs galite keliauti po miestus ir nuimti keletą epidemijos kubelių, siekdami sumažinti epidemijos riziką, galite rinkti tam tikros spalvos kortas, nes surinkus reikiamą skaičių, išrasite vakciną! Tačiau tai nėra taip paprasta, kaip atrodo. Kiekvieno ėjimo metu epidemijos kubelių daugės, o epidemijos lygis didės, todėl tik darniai ir apsukriai žaisdami sugebėsite laimėti.

Ne veltui žaidimas PANDEMIC turi ne vieną versiją – jei patinka Cthulhu tematika, galite rinktis PANDEMIC: Reign of Cthulhu, o jei pabodo klasikinis PANDEMIC, galite rinktis jo versijas – Iberia, Rising Tide, netrukus išeis ir PANDEMIC: Fall of Rome. PANDEMIC buvo ir vienas pirmųjų žaidimų, įvilktų į Legacy, ypač populiarėjantis žaidimo tipas, marškinius. Jau turime net du sezonus: PANDEMIC: Legacy 1 ir PANDEMIC: Legacy 2. Ir žinote ką? Tai dar ne viskas – šiemet PANDEMIC sukanka 10 metų, todėl žaidimo aistruoliai bus pamaloninti ypatingu žaidimo leidimu – PANDEMIC 10th Anniversary Edition, supakuotu į didžiulį gydytojo krepšį.

Įsigyti stalo žaidimą PANDEMIC


 

Žaidimas Dixit

DIXIT

Žaidimo trukmė: 30 min.

Žaidėjų kiekis: 3 – 6 žaidėjai

Žaidėjų amžius: 6+ metai

DIXIT – tai žaidimas patirtis, kurios metu sklaidysite nepaprasto grožio kortas ir lenktyniausite, kuris esate geriausias asociacijų meistras. Tai vakarėliams ypač tinkantis žaidimas, nes prie jo susėsti gali net iki 6 žaidėjų. Be to, tai nėra sudėtingas strateginis, ekonominis žaidimas, kurio metu tenka prakaituoti, stengiantis kuo efektyviau sudėlioti taktikas. Tai žaidimas, kur visi tiesiog smagiai leisite laiką.

Kas vyksta žaidimo metu? Visi rankose turi pluoštą kortų, o pasakotojas duoda užuominą pagal vieną iš savo kortų. Atrenkate pačią artimiausią užuominai kortą, sumaišote jas visas, išdėliojate ir visi bando atspėti, kuri yra tikroji pasakotojo korta. Pasakotojas apdovanojamas taškais, jei jo kortą atspėjo bent vienas žaidėjas, tačiau taškų negauna, jei jo korta buvo atpažinta visų. Čia ir yra įdomioji žaidimo dalis – rasti užuominą, kuri būtų pakankamai akivaizdi, kad bent kažkas atspėtų, tačiau nepakankamai akivaizdi, kad atspėtų visi.

DIXIT pėdomis yra žengę ne vienas žaidimas, pagrįstas panašiomis asociacijomis, kaip pavyzdžiui, MYSTERIUM, MUSE, WHEN I DREAM, CODENAMES, todėl jei DIXIT jums patinka, tačiau norite ko nors naujo, apžiūrėkite minėtas rekomendacijas. Na, o jei dar neteko išbandyti DIXIT, būtinai ištaisykite šią klaidą.

Įsigyti stalo žaidimą DIXIT


 

Žaidimas Mysterium

MYSTERIUM

Žaidimo trukmė: 45+ min.

Žaidėjų kiekis: 2 – 7 žaidėjai

Žaidėjų amžius: 10+ metai

Kaip jau minėjome, MYSTERIUM yra tarsi jaunesnysis DIXIT brolis – visas žaidimas pagrįstas asociacijomis, tačiau čia jūs ne varžysitės, o užuominas bandysite perkąsti kartu. Jūs tapsite garsiais ekstrasensais, atvykusiais į paslaptingą namą pabendrauti su jo vaiduokliu ir išsiaiškinti, kas iš tiesų įvykdė šiurpią žmogžudystę. Per 7 raundus jums teks išnarplioti, kas yra įtariamieji, kur tai galėjo įvykti ir nusikaltimo įrankį.

Vienas žaidėjų užims vaiduoklio poziciją ir dalins jums kortas, kurios ir bus užuominos į jums rūpimus klausimus. Galite tartis tarpusavyje su kitais “ekstrasensais”, tačiau galutinis sprendimas – jūsų. Tai bendradarbiavimo žaidimas, todėl svarbu, kad visi laiku atrastų užuominose užkoduotus atsakymus.

Įsigyti stalo žaidimą MYSTERIUM


 

Žaidimas King of Tokyo

KING OF TOKYO

Žaidimo trukmė: 30+ min.

Žaidėjų kiekis: 2 – 6 žaidėjai

Žaidėjų amžius: 8+ metai

KING OF TOKYO – stogą raunantis kauliukų žaidimas. Lengvai perprantamas, greitas, ypač interaktyvus ir azartiškas. Jūs – monstrai, siekiantys užkovoti Tokiją. Kiekvienas žaidėjų turi po tam tikrą kiekį gyvybės taškų, kuriuos varžovai stengsis kuo greičiau sumažinti.

Savo ėjimo metu mesite saują kauliukų ir priklausomai nuo to, kas iškrito, rinksitės galimus veiksmus. Galbūt norėsite pasigydyti varžovų padarytą žalą? O gal atvirkščiai – įsegti Tokijuje įsitaisiusiam monstrui? O gal kaupsite energiją, už kurią galėsite įsigyti galingų jūsų galias paturbinsiančių kortelių?

Kaip ten bebūtų, Tokijų užkariaus tik vienas monstrų. Puikus žaidimas pasisėdėjimui su draugais.

Įsigyti stalo žaidimą KING OF TOKYO


 

Žaidimas Catan

CATAN

Žaidimo trukmė: 60 – 120 min.

Žaidėjų kiekis: 3 – 4 žaidėjai

Žaidėjų amžius: 10+ metai

Jei bent kiek domėjotės stalo žaidimais, esu tikra, žinote Kataną. Kas gi nežino kauliukų ir resursų žaidimo, užkariavusio visą pasaulį?

Žaisdami CATAN, žaidėjai stengiasi tapti dominuojančia Katano salos jėga. Jums teks kurti gyvenvietes, miestus, tiesti kelius. Kiekvieno ėjimo metu metami kauliukai, kurie nustato, kokį resursą salos išgauna. Žaidėjai renka resursus – medį, grūdus, plytas, avis, akmenis – kad vystytų savo civilizacijas. Pirmasis surinksite 10 taškų – laimėsite žaidimą!

Įsigyti stalo žaidimą CATAN


 

Žaidimas Agricola Family

AGRICOLA FAMILY

Žaidimo trukmė: 45+ min.

Žaidėjų kiekis: 1 – 4 žaidėjai

Žaidėjų amžius: 8+ metai

Dar vienas ekonominių strateginių žaidimų perliukas – AGRICOLA. Į sąrašą įtraukiame jos variaciją AGRICOLA FAMILY, nes tai prieinamesnis ir lengviau išmokstamas pradedantiesiems žaidimo variantas. AGRICOLA daugybę metų buvo įsitaisiusi pirmojoje Board Game Geek stalo žaidimų reitingo vietoje.

Tai klasika tapęs žaidimas, kurio metu jūs valdysite ūkininkų šeimas, plėsite jų ūkius ir nuimsite derlių. Žaidimas susideda iš 14 raundų, o geriausiai ūkio plėtrą suvaldęs žaidėjas – laimi.

Kiekvienas raundas turi tris fazes – pasiruošimo fazės metu ant lentos padedami resursai, darbo fazės metu darbininkai siunčiami dirbti į laukus, na o grįžimo fazės metu darbininkai grįžta namo. Jei norite išbandyti gerą vadinamojo “worker placement” tipo žaidimą, pradėkite nuo Agricolos!

Įsigyti stalo žaidimą AGRICOLA FAMILY


 

Žaidimas Citadels

CITADELS

Žaidimo trukmė: 45+ min.

Žaidėjų kiekis: 2 – 8 žaidėjai

Žaidėjų amžius: 8+ metai

CITADELS – tai šaunus strateginis kortų žaidimas su smagiais blefavimo elementais. Tai žymaus žaidimų kūrėjo Bruno Faidutti šedevras, su kurio Faidutti karjera ir yra tapatinama. Žaisti CITADELS gali iki 8 žmonių, todėl dažnai žaidžiamas kaip vakarėlių žaidimas.

Žaidimo metu statysite viduramžių miestą. Kiekvienas žaidėjas pradeda raundą, pasirinkdamas rolę, kuri nustato ir žaidėjo ėjimo numerį. Rolės pasirenkamos slapčia, be to, jos turi papildomą efektą, kaip pavyzdžiui, sunaikinti varžovo statinį ar nužudyti jo veikėją šiame raunde. Prasidėjus raundui, žaidėjai gali traukti du pastatus arba gauti du aukso pinigus, kurie naudojami sumokėti už statybas. Vienam iš žaidėjų pastačius 8 pastatus, žaidimas baigiasi ir skaičiuojami taškai.

Išleistas dar 2000-aisiais, žaidimas CITADELS sulaukė daug stalo žaidėjų meilės, o 2016 metais buvo dar pagerintas – kvapą gniaužiančios iliustracijos ir dar daugiau veikėjų kortelių.

Įsigyti stalo žaidimą CITADELS