Ar kada svajojote nors trumpam tapti tuo gudriu detektyvu iš serialo – tyrinėti nusikaltimo vietas, rinkti įkalčius, kvosti liudininkus bei įtariamuosius? Tai įmanoma! Stalo žaidimas CHRONICLES OF CRIME leis jums patirti šį jaudinamą nuotykį namie, jaukiai įsitaisius šalia žaidimų stalo, kramsnojant spurgas ir siurbčiojant kavą su pienu. Tai žaidimas – patirtis, kurio metu tapsite detektyvais ir narpliosite nusikaltimus. Jau išbandžiau keletą pirmųjų bylų ir įspūdis buvo tokio “wow” dydžio, kad su nekantrumu dalinuosi.
Iš karto užbėgsiu klausimams už akių – žaidime ypač svarbus netikėtumo pojūtis, todėl nepasakosiu apie scenarijus ir neatskleisiu svarbių detalių, kurias jums patiems bus malonu atrasti. Negadindama jums atradimo malonumo, pasakosiu apie tai, kaip žaidimas veikia, ir pojūčius jį žaidžiant. Visos įkeltos nuotraukos neatspindi jokio žaidimo scenarijaus ir yra išdėliotos atsitiktinai iliustraciniais tikslais. Tad, mieli stalo žaidimų gerbėjai, pakrantė saugi – skaitome toliau!
Žaidimo turinys
Žaidimą CHRONICLES OF CRIME sudaro lenta, ant kurios dėliosite įkalčių ir užuominų korteles, lokacijų kortelės bei kortos, kuriose pavaizduoti žmonės. Juos sutiksite tyrimo metu – aukos, liudininkai bei, žinoma, nusikaltėliai. Vienas svarbiausių žaidimo elementų – mobili programėlė, kurią galite parsisiųsti nemokamai. Joje ir guli visi žaidimo scenarijai.
Kadangi žinau, kad jums rūpi, kiek gi tų scenarijų yra, raportuoju – programėlėje rasite 3 nemokamus scenarijus, vieną jų sudaro 3 trys atskiros bylos, sujungtos į bendrą istoriją (serialas!). Taigi, iš esmės 5 bylos. Dar vieną scenarijų galite nemokamai aktyvinti, įsigiję žaidimą papildančius virtualios realybės akinius. Na, o RIKIO pirkėjai, įsigyjantys žaidimą su minėtais akiniais, nemokamai gaus unikalų kodą papildomam promo scenarijui aktyvinti. Taigi, visas tuntas jaudinančių bylų jums, detektyvai! Be to, žaidimo leidėjai jau kuria naujus scenarijus, kuriuos planuoja išleisti dar šiemet bei pirmąjį 2019 metų ketvirtį. Panašu, kad pasaulinės sėkmės sulaukęs žaidimas bus nuolatos palaikomas, o tokie pakvaišę jo fanai kaip aš – nuolat maitinami nauju turiniu.
Virtulios realybės akiniai! Kaip ir žadėjau, pasakoju kas tai ir kam jų reikia. Šie akiniai nėra būtini, norint žaisti žaidimą, tačiau norint juo mėgautis, laaabai patariu pasičiupti ir juos. Reikalas tame, kad žaidimo eigoje jums pasitaikys progų ne tik apklausti liudininkus, bet ir apžiūrėti nusikaltimo vietą. Tai galite daryti įprastuoju būdu, lygiai taip kaip apžiūrinėjate 360 laipsnių nuotraukas telefone. Bet! Kur kas smagiau tai daryti su tuo keistu aparačiuku, kuris imituoja jūsų matymo liniją. Atrodo, kad ką tik įžengėte į nusikaltimo vietą – visada pašoku ant kojų, dairausi ir garsiai pasakoju, ką matau, kol mano kolega detektyvas įnirtingai naršo įkalčių korteles, bandydamas rasti tinkamų užuominų. Tada apsikeičiame, kol kolega rausiasi tarp įtartinų daiktų, žiūriu, ar netyčia ko nors nepraleidome. Taigi, tie keisti akiniai tikrai geras reikalas.
Žaidimo eiga
Kaip žaidimas veikia? Kaip jau minėjau, žaisdami CHRONICLES OF CRIME jūs tapsite Londono policijos detektyvais. Veiksmas prasideda Skotlend Jarde, kur policijos šefas (tipiškas šiek tiek surūgęs vyrukas) jums trumpai papasakos apie nusikaltimą, kurį jums ir paskirs ištirti. Turėdami šiek tiek pradinės informacijos pradėsite savo tyrėjo nuotykį.
Kokios jūsų galimybės? Visų pirma, galite vykti į nusikaltimo vietą ir ją apžiūrėti. Kiekvienas žaidimo elementas – tiek žmonių kortos, tiek įkalčių kortelės, tiek lokacijos, turi QR kodą. Ją nuskenavę su programėle gausite tolimesnės informacijos – galbūt sužinosite naują su nusikaltimu susijusią vietą, kurioje dažnai trinasi koks nors įtartinas tipas? Galbūt tiesiog sužinosite daugiau apie nusikaltimo aplinkybes? Taigi, skenuojame lokaciją, ir einame jos apžiūrėti. Tai viena iš labiausiai jaudinančių šio žaidimo dalių, nes jei skaitėte viską nuosekliai – VR akinukai!
Apžiūrinėdami nusikaltimo vietas, pastebėsite įvairiausių daiktų, kai kurie jų bus svarbus, kai kurie ne ypatingai. Tačiau skenuodami atitinkamas korteles, sužinosite daugiau detalių apie juos.
Lakstydami po įvairias Londono vietas (beje, jos visiškai realios – nuo Haid parko iki Soho barų), sutiksite įvairiausių personažų, kuriuos galėsite apklausti. Šis žaidimas toks interaktyvus, kad net yra galimybių paspausti “shady” tipelius bei juos prakalbinti. Nerealu!
Viso tyrimo metu jums padės teismo ekspertizės specialistai: medikas visada papasakos apie skrodimo išvadas, mokslininkas atliks reikiamus laboratorinius tyrimus, IT profas “nuhackins” bet kokią sistemą, o kriminologas padės nupiešti įtariamojo profilį. Kalbėtis su šiais bičiuliais – visada gera mintis.
Apibendrinant
Kuo man patinka šis žaidimas? Visų pirma tuo, kad visas potyris yra nepriekaištingas – visi žaidimo elementai susijungia į tokią darnią visumą, jog net nepastebi, kai skenuoji korteles, iš tiesų įsivaizduodamas, kaip kalbiesi su bylos liudininku. Mobili programėlė yra įrankis, puikiai rutuliojantis bylos pasakojimą į jaudinančią patirtį. Antra, tai iš tiesų fantastiškai gerai apgalvotos istorijos, kurios yra gyvos žaidimo eigoje – kol vyksta tyrimas, gali atsitikti kažkas netikėto. Ne vieną kartą kilnojau antakius iš nuostabos, sužinojus posūkį byloje. Trečia – virtuali realybė nėra pagrindinis žaidimo elementas, tačiau čia ji puikiai dera ir įneša kur kas daugiau spalvų sodrumo žaidžiant.
Kam rekomenduoju CHRONICLES OF CRIME? Žinau, žinau, tai ne pirmas ir matyt ne paskutinis tokio tipo žaidimas – Sherlock Holmes: Consulting Detective, Detective: The Modern Crime Board Game – detektyvais pasijusti galite žaisdami kiekvieną jų. Taip, bet CHRONICLES OF CRIME, manau, labiausiai tiks platesnei auditorijai. Net ir tiems, kurie nėra ypač patyrę žaidėjai, tiems, kurie skaitydami detektyvinius romanus, ar žiūrėdami detektyvinius filmus, mėgsta paspėlioti, kas galėtų būti tas šaltakraujis nusikaltėlis? Žaidimą be problemų įvaldytų pradedantieji žaidėjai, o ir bylos nebaudžia taip skaudžiai, padarius klaidingą pasirinkimą. Labiausiai čia žavi, jog jūs dalyvaudami vyniojate neįtikėtinai įdomią istoriją. Taigi, aš be vargo įsivaizduoju, kaip jį žaistų bet kas. Be abejo, dėl kriminologinio siužeto žaidimas nėra tinkamas vaikams. Taip pat reikia turėti omenyje, jog visas žaidimo turinys yra anglų kalba. Taip, užtenka vieno žaidėjo, kuris galėtų versti viską kitiems angliškai nesuprantantiems, bet tai jau darbas, kuriam teks pasiryžti.
Leave A Comment
You must be logged in to post a comment.