Jei domitės stalo žaidimais, greičiausiai esate žaidę ar bent jau žinote SCYTHE. Tai žaidimas, sukėlęs nemažą ažiotažą stalo žaidėjų bendruomenėje. Stiprus ir gan sudėtingas ekonominis žaidimas, praturtintas fantaziją kutenančiomis iliustracijomis bei… (ta-da-dam!) … fantastiškomis figūrėlėmis.
Žaidimas netruko įsitaisyti Board Game Geek reitingo penketuke ir jau kuris laikas ten tvirtai tūno. Ne nuostabu, kad toks šedevras neilgai trukus sulaukė atžalos – žaidimo šeimai varianto MY LITTLE SCYTHE. Beje, jo atsiradimo istorija gana įdomi – šį žaidimą patiunino paprastas SCYTHE gerbėjas, tiek pamėgęs originalą, kad pasiryžo pats sukurti jo variantą žaidimams su dukra. SCYTHE mechanikos ir principai buvo kiek supaprastinti ir perkelti į… “My Little Pony” pasaulį. Kuris laikas internete galėjai parsisiųsti šio kūrinio “print and play” versiją. Na, o herojais turėjo dirbti ponių figūrėlės.
Tačiau palikime istoriją istorikams ir žvilgtelėkime į oficialų žaidimą MY LITTLE SCYTHE iš arčiau. Man pačiai žaidimas SCYTHE yra viliojantis, tačiau ne itin dažnai pasiekiama svajonė. Žaidžiu jį RIKIO klube su tituluotais ir patyrusiais žaidėjais, tačiau namie jį sunku būtų išsidėlioti ant stalo, nes nuolatinė mano žaidimų partnerė yra Angelina, jai 11 metų. Nemanau, kad SCYTHE jai būtų totaliai neįkandamas žaidimas, tačiau sutikite, bet koks “brain burneris” sudegina ir bet kokį vaiko norą žaisti. Kai pasirodė žinia apie MY LITTLE SCYTHE, aš iš karto mintyse jį įsivaikinau. Ir štai jis pas mus!
Žaidimas šeimai MY LITTLE SCYTHE – komponentai
Žaidimo įspūdžiai jau vien pravėrus dėžę nenuvilia – dėklas ypač mielų figūrėlių (žvėreliai atkeliavo iš SCYTHE, bet čia jie yra mieli padarėliai). “Ar galėsiu juos nudažyti?” – pirmas klausimas ir blizgančios akys. Žinoma, galės – kodėlgi ne? Visi komponentai tvarkingai sugula ant dviejų padėklų, viskas turi savo vietą ir nepasimes ar nesusimakaluos, net ir nešantis į svečius, nes dėklai turi ir gan tvirtus dangtelius.
Žaidimo eiga ir principas
Sėdame žaisti – nors SCYTHE mechanikos ir principas perkelti, taisyklės supaprastintos ir telpa į viso labo 4 lapus. Didelis pliusas tiek man, etatinei taisyklių skaitytojai, tiek žaidėjams, nes kartu išsiaiškinti jas ilgai neužtrukome, viskas veikia ypač intuityviai, o ikonografija puikiai padeda. Turiu tik įspėti, kad ant kortelių yra šiek tiek teksto anglų kalba, tačiau net ir padedant vaikui susivokti, kas tiksliai ant jos parašyta ir ką reiškia, žaidimo nesugadina.
Mieli žvėreliai tyrinėja žaidimo lentą, atlieka įvairius veiksmus ir renka trofėjus. Pirmasis, užsidirbęs 4 trofėjus, dažniausiai laimi žaidimą. Rašau dažniausiai, nes teoriškai kiti žaidėjai turi dar po vieną ėjimą ir gali pasivyti, o gal net ir aplenkti, tačiau praktiškai mums tai dar neatsitiko.
Trofėjus galite gauti už pačius įvairiausius dalykus (tuo šis žaidimas ir žavi – daugybė strategijų ir taktikų laimėti). Būsite apdovanoti trofėjumi, jei nugabensite į pilį 4 deimantus arba 4 obuoliukus, jei laimėsite pyragų kovą (taip taip, čia vyksta draugiški pasisvaidymai pyragėliais), jei pasieksite aukštą 8-ąjį draugiškumo lygį arba iškepsite 8 pyragus, jei įvykdysite 2 žygdarbius, jei išmoksite 3 magiškus burtažodžius arba jei patobulinsite du savo veiksmus. Visą šią litaniją rašau tik todėl, kad susidarytumėte įspūdį apie žaidimo temą, kaip ji šauniai atskleidžiama pačiame žaidime ir apskritai – kokia ji miela.
Žaidimas šeimai MY LITTLE SCYTHE – ėjimo variantai
Savo ėjimo metu galite pasirinkti vieną iš keleto galimų veiksmų – judėti, ieškoti gėrybių arba gaminti. Kaip ir SCYTHE, negalima rinktis to paties veiksmo du kartus iš eilės. Ieškoti – vienas iš smagiausių dalykų žaidime! Kauliukų rezultatai nulemia, kokioje zonoje atsiranda deimančiukų, obuoliukų arba “žygdarbių” kortelių, o pats žaidėjas nusprendžia, kuriame konkrečiai laukelyje juos padės. Padėjus priešininko žaidėjui, didėja draugiškumo lygis (argi ne miela?).
Draugiškumo lygis yra labai svarbus, nes jei esate labai didelis mušeika ir apskritai ne ypatingai linkęs draugauti ir jūsų draugiškumo lygis nukrenta žemiau trijų, jūs negalite gauti trofėjaus! Kas reiškia, kad tolstate nuo tikslo laimėti.
Ką galite gaminti? Už obuoliukus galite kepti pyragus, deimančiukus keisti į burtažodžius, o sumokėję obuolį ir deimančiuką, galite pasiturbinti savo ėjimo arba gaminimo veiksmus. Čia įsilieja šaunusis “draftingas”, bet kurį žaidimą padarantis, dar skanesniu. Traukiate tris korteles ir renkatės, koks turbinimas jums naudingiausias, o gal tiesiog labiausiai patinka. Smagumėlis!
Žygdarbiai. Jei keliaudami randate pergamento ritinėlį, tai ženklas, jog jūsų laukia kažkas jaudinančio! Traukite žygdarbio kortelę ir pasirinkite savo reakciją. Gal būsite geradaris riteris, pagelbėsite savo varžovams, tačiau jums bus dosniai atsilyginta draugiškumo taškais. O gal įkišite pagalį priešininkams į ratus ir taip įgysite pranašumo? Be to, visada galima pasakyti „Ačiū, bet ne“ – nevykdyti žygdarbio ir gauti nedidelį paskatinimą vien už tai, kad esate nenuilstantis tyrinėtojas.
Įžengėte į priešininko teritoriją? Pyragų kova neišvengiama! Tikiuosi, pakankamai prisikepėte. Arba išmokote galingų burtažodžių. Įsiveržėlis netenka draugiškumo taško, tačiau jei kovą laimi, varžovą nusiunčia atgal į savo stovyklą bei turi visas galimybes susirinkti nelaimėlio sukauptus resursus.
Apibendrinimas
Žaidimo tema puikiai susilieja su žaidimu, jo mechanikomis ir strategijomis. Pyragų kovos, magiški burtažodžiai, šlovingi žygdarbiai ir vertingi trofėjai – dėliosite vientisą istoriją apie draugystę ir klastą. Viskas turi savo kainą – nors padėti varžovams nelabai naudinga, tačiau draugiškumas šiame žaidime yra galingas įrankis ne tik todėl, kad tik draugiški tyrinėtojai gauna trofėjus, bet ir todėl, kad lygiųjų atveju laimės draugiškesnis žaidėjas.
Tai puikus strateginis šeimos žaidimas – puikiai išleistas, puikiai adaptuota originalioji SCYTHE versija. Ar verta jį čiupti suaugusiems žaidėjams? Kodėlgi ne, tačiau manau, jog vaikams jis bus artimesnis. Kita vertus, jei mieli po lentą keliaujantys žvėreliai jums patinka, o prie rimtojo SCYTHE praleisti keletą valandų džiaugsmu netrykštate, tikrai verta išbandyti MY LITTLE SCYTHE.
Įsigykite žaidimą šeimai MY LITTLE SCYTHE
Stalo žaidimo MY LITTLE SCYTHE puslapis BoardGameGeek tinklalapyje
Leave A Comment
You must be logged in to post a comment.