Nuo 1996-ųjų Pokémon kortelės užkariavo kolekcionierių ir žaidėjų širdis visame pasaulyje. Vienus sužavėjo žaismingas dizainas bei veikėjai, o kitus – strategiškas kortų pritaikymas žaidime. Visgi, didėjant Pokémon kortelių populiarumui, plėtėsi ir padirbtų kortelių rinka. Šiais laikais Lietuvoje yra įvairių kortelių tiekėjų – papildymo pakuočių (booster’ių) galima įsigyti net rajonų turgeliuose, todėl tampa ypač svarbu mokėti neapsigauti ir kritiškai įvertinti kortų autentiškumą. Šis gidas apžvelgs esminius punktus, kaip atskirti tikras Pokémon korteles nuo padirbtų.

Ne veltui yra sakoma, kad jei pasiūlymas skamba per gerai, kad būtų tiesa, tai tikriausiai taip ir yra. Dar nepraplėšus pakelio, svarbu įvertinti kainą. Dažniausiai nerimą turėtų kelti trečdaliu ir daugiau mažesnės kainos nei autorizuotose parduotuvėse, iš kurių ir rekomenduotina pirkti produkciją. Apžiūrėjus pakelį reikėtų atkreipti dėmesį į bet kokius neatitikimus – dažnai netikrų pakelių kraštai būna apkarpyti kampuotai, o ne standartiškai lygiai. Taip pat gali būti minimaliai pakeistas dizainas.


Netikra                                       Tikra

Individualioms kortelėms įvertinti Nintendo suteikia patogų įrankį – kortelių duomenų bazę .Joje galima susirasti korteles ir palyginti. Klastotės dažnai naudoja kitus arba didesnius šriftus, o ne tuos, kuriuos galima matyti tikrose Pokémon kortelėse, todėl turėti su kuo palyginti labai praverčia. Dažniausiai padirbtose kortelėse randamos įvairios gramatinės ar skyrybos klaidos atakų ir pokémonų pavadinimuose bei aprašymuose, ypač didelės galios pokémonai (pavyzdžiui, šiuo metu nėra kortelės, kurios HP (angl. health points) būtų didesnis nei 340), žodis Pokémon parašytas be apostrofo, išvardinamos ne visos prekių ženklų žymos.


Netikra                                       Tikra

Dėmesį taip pat atkreipti reikėtų į paties atspausdinimo kokybę, kadangi padirbtų kortelių dizainas gali atrodyti sulietas, o tikrųjų tekstūros yra aukštos kokybės. Daug atskleidžia ir galinė kortų pusė – tikroms kortelės būdingas platus mėlynos spalvos spektras ir tolygūs gradientai. Apžiūrint „Pokémon“ korteles rekomenduojama turėti ir vieną autentišką pavyzdį, kadangi dėl įvairių subtilybių ir smulkių detalių tampa gal lengva jas atskirti.


Netikra            Netikra               Tikra

Atsižvelgti reikėtų ir į popieriaus kokybę. Padirbtų kortelių popierius yra kitokios tekstūros, čiupinėjant atrodo plonesnis, o spalvos jame būna per blankios arba kaip tik – per ryškios. Dažnai padirbtas holografines korteles gamina su netinkamo tipo folija. Taip pat gali būti priešingai – kortelės gali folijos neturėti, nors ji ir yra būdinga.


Netikra                                   Tikra

Be to, egzistuoja testas, kuris leidžia patikrinti kortelės storį ir kokybę. Šiam testui atlikti kortelę iš kitos pusės reikia apšviesti šviesa ir stebėti, kiek šviesos prasiskverbia. Originalios kortelės dažniausiai yra nėra laidžios šviesai. Visgi, reikėtų išlikti budriems, kadangi bėgant metams kortų spausdinimo technikos kito, todėl šis metodas nėra 100% tikslus. Taip pat, tikros Pokémon kortelės yra pagamintos iš dviejų kartu suklijuotų plonų kartono gabalėlių, o tarp jų yra juodas sluoksnis. Suplėšius kortelę šis sluoksnis yra ryškiai matomas, o jei jo nėra – kortelė netikra.

Visgi, nereikėtų skubėti plėšyti kortelių – žvelgiant į kortas iš šono šis sluoksnis taip pat yra įžiūrimas. Jis labai plonas, bet iš arti jį pamatyti nėra sunku. 

Galiausiai, geriausias būdas atpažinti klastotes – pasikliauti intuicija. Geriausias būdas to išmokti – analizuoti korteles gyvai ir taip kaupti patirtį. Neilgai trukus užteks žvilgtelėti ir bus aišku, ar Pokémon kortelė yra tikra ar ne.

Orginalios kortelės